Вітаміни для підтримки зору
Наші очі піддаються величезним навантаженням. Навіть тоді, коли ми відпочиваємо, дивлячись улюблений серіал або читаючи книгу, очі продовжують трудитися. А вплив синього світла від смартфонів і комп'ютерів створює додаткове навантаження не тільки на зір, але і на нервову систему.
Давайте розберемося, які фактори навколишнього середовища є найбільш згубними для очей і як забезпечити профілактику проблем із зором.
Від чого втомлюються очі
У багатьох людей робота пов'язана з комп'ютером. Навіть якщо людина не проводить робочий час перед монітором, мобільні телефони і смартфони стали невід'ємними супутниками життя. А це означає, що в будь-якому випадку, ми дивимося в монітори по 8-10 годин в день: читаємо, аналізуємо, пропускаємо через себе великі обсяги інформації, причому, не завжди корисною...
Все це створює велике навантаження на очі, мозок і нервову систему в цілому. М'язи очей більшу частину часу сфокусовані на близьких предметах, дивляться в одну точку. Від цього виникає втома, перевтома і підвищується ймовірність очних захворювань. Щоб уникнути цього, окулісти рекомендують періодично переводити погляд з близьких на далекі предмети, дивитися на горизонт, а також виконувати очну гімнастику.
Синє світло
Синьо-фіолетова частина спектра або HEV-випромінювання (high-energy visible light) вкрай негативно впливає на очі і нервову систему. Синій світло в природному вигляді йде від Сонця, але інтенсивність його в 2 рази менше, ніж штучних джерел - екранів електронних пристроїв і люмінесцентних ламп.
HEV-випромінювання володіє найвищим энергопотенциалом і проникаючою здатністю. Потрапляючи в очі, воно активізує процес утворення вільних радикалів (оксидативний стрес), що руйнівно впливає на клітини сітківки і макули (області з найбільшою гостротою зору). Крім цього, штучний і природний синій світло згубно впливає на шкіру, прискорюючи процеси фотостаріння.
Кроме того, под влиянием синего света замедляется выработка гормона сна мелатонина. Это связано с влиянием естественного солнечного сине-фиолетового спектра: когда солнце встаёт, мелатонин в организме перестаёт вырабатываться и человек бодрствует. С наступлением темноты прекращается действие естественного синего света и это активизирует выработку гормона сна. Но при взаимодействии с гаджетами ритмы сна и бодрствования сбиваются, так как искусственный синий свет большой интенсивности продолжает действовать на человека. При длительном нарушении циркадных ритмов возникает переутомление, головные боли, расстройства нервной системы и снижение работоспособности.
Как поддержать зрение с помощью витаминов
Дефицит витаминов также может пагубно влиять на глаза и наоборот, употребление отдельных питательных веществ поможет поддержать зрение и даже снизить вредное воздействие HEV-излучения. Перечислим основные микронутриенты, полезные для здоровья глаз:
- Витамин А. Улучшает состояние всех слизистых оболочек организма, в том числе и глазных, делает их непроницаемыми для инфекций. Помогает сохранить остроту зрения, защищает от заболеваний.
- Лютеин и зеаксантин. Природные каротиноидные пигменты, которые способны нейтрализовать свободные радикалы в области глаз. Выполняют роль защитных фильтров синего света.
- Омега-3 предотвращает развитие катаракты и возрастной дегенерации желтого пятна, помогает сохранить остроту зрения.
- Витамины С и Е обладают мощной антиоксидантной активностью, укрепляют сосуды и капилляры. Витамин С улучшает регенерацию тканей, образование слёзной жидкости и доставляет питательные вещества в клетки глазной сетчатки.
- Антоцианы - флавоноидные пигменты, наиболее известные из которых антоцианозиды черники. Улучшают реакцию глаз на контрастное освещение, отвечают за выработку родопсина - пигмента, регулирующего возбуждение зрительного нерва.
Эти питательные вещества лучше всего получать в естественном виде из пищи, но если рацион недостаточно сбалансирован, следует прибегнуть к помощи диетических добавок. Перед тем, как принять решение о приёме той или иной витаминной добавки для глаз, следует проконсультироваться с врачом.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку