Наскільки ефективні вітаміни для схуднення?
Проблема зайвої ваги в сучасному суспільстві, як ніколи, актуальна. Серед основних її причин - часті стреси, малорухливий спосіб життя і незбалансоване харчування. Згідно зі статистикою ВООЗ до 70% населення Європейського союзу мають зайві кілограми і близько 30% страждають від ожиріння.
У 2022 році ВООЗ створить ініціативне об'єднання по зниженню споживання зайвих калорій і цукру. У нього на добровільній основі можуть увійти країни-члени ВООЗ, які спільно будуть популяризувати здорове харчування і впроваджувати заходи по боротьбі з ожирінням і надмірною споживанням цукру без шкоди для продовольчих систем.
Зайва вага не тільки погіршує зовнішні дані, але і може бути наслідком серйозних захворювань:
- серцево-судинних
- порушень метаболізму
- цукрового діабету
- розладів травлення
- дисфункції печінки, нирок, підшлункової залози
Тому до схуднення потрібно підходити комплексно, виявляючи ключову причину надмірної маси тіла. Вкрай небезпечно ставити на собі експерименти і захоплюватися дієтами самостійно. Нормалізація ваги має проходити під контролем лікаря, який робить призначення у відповідності з індивідуальними особливостями організму конкретної людини.
Дієтичні добавки для тих, хто хоче схуднути
Сучасний ринок переповнений різними вітамінами і дієтичними добавками для схуднення. Однак, не варто довіряти виробникам, які пропонують "чарівне" засіб від зайвих кілограмів, не вимагає дотримання дієти і виконання фізичних вправ.
Дієтичні добавки даної категорії працюють тільки в складі комплексних заходів щодо нормалізації ваги. Деякі інгредієнти можуть бути небезпечні для здоров'я, а їх ефективність часто не підтверджена клінічними тестами.
Тому при виборі засобів для схуднення перевагу варто віддавати однокомпонентним складам - це виключає небажане взаємодія між компонентами. Нижче наводимо список найбільш популярних добавок, які можуть бути використані як допоміжні засоби при нормалізації ваги.
- Вітаміни групи В відповідають за метаболізм і виробництво ферментів. Також вони позитивно впливають на стан центральної нервової системи (ЦНС) і допомагають знизити рівень стресу. Вітамін В1, або тіамін поліпшує обмін вуглеводів, а його дефіцит викликає підвищення апетиту. Біотин (В7) нормалізує рівень глюкози в крові, а В12 покращує травлення та роботу ЦНС.
- L-карнітин - амінокислота, яка покращує стан серця і судин, а також відповідає за транспортування жирних кислот до мембран клітин. По суті, це і є процес спалювання жиру, який дана амінокислота активізує при наявності фізичної активності. Л-карнітин рекомендують приймати для посилення ефекту тренувань.
- Рослинна клітковина. Незважаючи на те, що вона не має прямого впливу на процес схуднення, використовується як допоміжний засіб. Найбільш популярні добавки з клітковиною - Psyllium (лушпиння насіння подорожника), Glucomannan (корінь коньяку), шрот розторопші, лляної та гарбузового насіння. Клітковина розчиняється у воді, збільшуючись в обсязі. Вона заповнює кишечник, дає відчуття ситості, сприяє процесам детоксикації, покращує перистальтику ШКТ.
- Екстракт зеленого чаю містить потужний антиоксидант EGCG (epigallocatechin галлата), який сприяє розщеплюванню жирів і прискоренню метаболізму.
- Гіркий апельсин входить до складу багатьох дієтичних добавок для схуднення. Допомагає розщепленню (спалюванню) жирів завдяки вмісту алколоида синефрин.
- Кофеин в незначительной степени препятствует набору лишнего веса - активизирует обмен веществ и выработку энергии. Содержится в зелёном чае, гуарне, кофейных зёрнах, орехах кола. Часто данные компоненты входят в состав спортивных добавок, бадов для похудения и энергетиков. Но кофеином не стоит сильно увлекаться, так как он возбуждает нервную систему и стимулирует выработку гормонов надпочечниками. Также к нему может развиться привыкание.
Как не набирать лишние килограммы - общие рекомендации
Гораздо проще обеспечивать профилактику лишнего веса, чем сбрасывать ненавистные килограммы. Для этого необходимо работать над своими пищевыми привычками и образом жизни, что на первых порах может показаться непростой задачей. Здесь важно осознавать, что сформированные здоровые привычки помогут не только нормализовать вес, но и улучшить качество жизни в целом.
Всемирнная организация здравоохранения рекомендует 150 минут аэробной (умеренной либо интенсивной) физической активности в неделю. Согласно исследованиям, такая нагрузка нормализует обменные процессы, снимает стресс и помогает поддерживать оптимальный вес. Более того, эти два с половиной часа упражнений способны снизить риск ишемии на 30%, сахарного диабета на 27%, рак толстой кишки и молочной железы - до 25%.
Также для профилактики ожирения важно придерживаться правил здорового питания и соблюдать режим дня. Своевременный отход ко сну и разумное чередование работы с отдыхом поможет избежать переутомления и связанного с ним стресса. Ведь часто именно стрессовые состояния побуждают нас потреблять больше калорий. Также важно свести до минимума потребление белого сахара и простых углеводов, вводя в свой рацион больше натуральной растительной пищи и качественных масел.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку