Продавець Iнтернет-магазин Аптечка розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2723 відгуків
Магазин
+380 (98) 822-60-60
+380 (67) 199-31-21
+380 (67) 171-67-47

Що потрібно знати про цукровий діабет та його профілактики

Що потрібно знати про цукровий діабет та його профілактики

Згідно зі статистикою Всесвітньої Організації охорони Здоров'я в європейських країнах близько 60 млн осіб хворіють на цукровий діабет. Незважаючи на великі досягнення в області лікування і діагностики, багато людей не знають про те, що у них є дане захворювання або виявляють його занадто пізно.

Симптоми діабету

Цукровий діабет належить до захворювань ендокринної системи. Він характеризується зниженням рівня і активності гормону інсуліну, в результаті чого порушуються всі аспекти обміну речовин. Так як даний гормон синтезується в підшлунковій залозі, діабет тісно пов'язаний з порушеннями в роботі цього органу.

Інсулін відповідає за вуглеводний обмін, впливає на синтез інших гормонів і метаболізм в цілому. Його завдання полягає в утилізації глюкози шляхом її поглинання плазматичними мембранами, а також стимуляція виробництва полісахариду глікогену в тканинах печінки і м'язах. Інсулін активує ферменти, що відповідають за гліколіз - процес розщеплення молекули глюкози на молекули піровиноградної кислоти.

  • Діабет 1-го типу частіше спостерігається у молодих людей, дітей і підлітків при порушеннях вироблення інсуліну підшлунковою залозою. Такі пацієнти потребують довічного введення цього гормону.
  • Діабет 2-го типу хворіють літні люди, часто - із зайвою вагою. Їх організм втрачає чутливість до інсуліну, тобто перестає її сприймати і утилізувати глюкозу. Даний стан називається інсулінорезистентністю, яка характеризується порушенням метаболічної відповіді на інсулін і збільшенням його концентрації в плазмі крові (гіперглікемією).

Симптоми для першого типу, як правило, з'являються відразу, в той час як 2-й може довго ніяк не сигналізувати. У будь-якому випадку, вираженість симптомів залежить від індивідуальних особливостей людини і того, наскільки сильно знижується вироблення інсуліну.

Діабет другого типу характеризується наростаючою гіперглікемією, ураженням судин, тканин, органів і нервової системи. Постійно зростаючий рівень глюкози призводить до того, що вона починає виводитися з сечею. При цьому збільшується кількість сечовипускань, організм зневоднюється, знижується концентрація іонів калію в крові (гіпокаліємія).

Основними симптомами цукрового діабету є:

  • Прискорене сечовипускання, особливо вночі
  • Погіршення регенерації шкіри
  • Підвищений апетит і тяга до солодкого
  • Надмірна вага або худоба
  • Швидка стомлюваність
  • Сильна спрага
  • Свербіж і сухість шкіри

До більш пізнім і тяжких симптомів відносяться погіршення зору, сплутаність думок, незагойні рани, оніміння рук і ніг, набряки, головні і серцеві болі.

Своєчасний контроль глюкози

Щоб не допустити розвиток цього важкого захворювання, необхідно контролювати рівень цукру в крові. При вже наявному діабеті приймають заходи по зниженню концентрації глюкози до верхніх меж норми.

Рівень глюкози відстежують за аналізом крові. При дослідженні капілярної крові (з пальця), референтне значення становить від 3.3 до 5.5 ммоль/л, для венозної крові - до 6 ммоль/л. Важливо, щоб кров була взята натщесерце. Через 2 години після прийому їжі вміст глюкози у здорової людини може бути до 7,8 ммоль/л.

Коли ставлять діагноз

Діагноз цукровий діабет ставиться при значеннях цих показників вище 6.1 ммоль/л при заборі крові натще і вище 11.1 ммоль/л після їжі.

У випадку, якщо показник глюкози досягає верхніх допустимих меж або незначною мірою перевищує їх, лікар може порекомендувати провести додаткові дослідження:

  • тест на толерантність до глюкози,
  • коливання концентрації цукру в крові до і після їжі,
  • аналіз на глікований гемоглобін,
  • визначення рівня інсуліну в крові.

Рівень інсуліну покаже, наскільки виражена інсулінорезистентність. Ситуація, коли підвищена концентрація цукру натще при нормальному значенні після їжі, є показанням до постановки діагнозу - преддиабета.

Гликированный гемоглобин выше 6.5% соответствует диагнозу диабет. Нормальный сахар натощак и повышенный после еды говорит о нарушении толерантности к глюкозе.

Рекомендации по лечению и профилактике диабета

Первые рекомендации при наличии какого-либо из вышеуказанных диагнозов будут касаться диеты. Необходимо исключить быстрые (простые) углеводы - сладкое и мучное, а также ограничить количество медленных (сложных) углеводов - серый хлеб, каши и углеводосодержащие овощи и фрукты. Важно также правильно комбинировать продукты и не употреблять углеводы в чистом виде, чтобы не было резких скачков показателя глюкозы.

На фоне диеты врач назначает лекарственные препараты в виде таблеток или инъекций, направленных на снижения сахара в крови.

Что делать, чтобы диабет обошел вас стороной?

  1. Для профилактики специалисты рекомендуют выполнять упражнения, в которых задействованы нижние конечности, например, приседания. Они помогают прокачивать сосуды и препятствуют накоплению микротромбов в ногах, которые накапливаясь, могут формировать большие тромбы, представляющие угрозу для жизни пациента. 
  2. Контрастные процедуры, такие как влажная сауна с последующим обливанием с головой холодной водой, способствует расширению и сужению сосудов, что позволяет выбрасывать из сосудов уже имеющиеся микротромбы и очищать капилляры.
  3. Также рекомендуются умеренные аэробные нагрузки - бег, плавание, ходьба, езда на велосипеде. Это позволит держать свой вес под контролем, снизить уровень стресса и улучшить обменные процессы.
  4. Соблюдение принципов здорового образа жизни - не менее важная рекомендация: полноценный сон и отдых, употребление в пищу натуральных продуктов, фруктов, зелени и овощей, отказ от вредных привычек, трансжиров, фастфуда, жареной и мучной пищи.
Інші новини
  • Что нельзя делать при измерении артериального давления: важные правила для точного результата
    Что нельзя делать при измерении артериального давления: важные правила для точного результата
    Правильное измерение помогает врачам своевременно выявить потенциальные проблемы со здоровьем, такие как гипертония или гипотония. Однако неправильная методика измерения может оказать существенное влияние на точность результатов.
  • Селен, його джерела та особливості
    Селен, його джерела та особливості
    Селен - це життєво важливий мікроелемент, який необхідний організму підтримки багатьох функцій. Хоча його потрібно зовсім небагато, він відіграє ключову роль у метаболічних процесах, підтримці імунної системи та захисті клітин від окислювального стресу. Розглянемо, чому селен такий важливий, де його можна знайти і як правильно підтримувати його рівень в організмі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner