Як правильно вимірювати температуру тіла електронним термометром?
Електронний термометр — це безпечний пристрій, що вимірює температуру тіла. Лікарі рекомендують цифрові термометри для контролю температури тіла, тому що вони швидші та точніші.
Електронні термометри можна розділити на дві категорії: контактні та безконтактні.
Контактний цифровий термометр використовується для вимірювання оральної, ректальної або пахвової температури тіла. Важливо визнати, що кожен із цих підходів може показати різні значення. Пероральні або ректальні вимірювання вказують на внутрішню температуру (тобто температуру тканин глибоко всередині тіла). А показання пахв більш показова для температури тканин поблизу поверхні шкіри.
- Оральний спосіб: необхідно помістити градусник під язик ближче до основи язика. Під час проведення процедури тримати рот закритим. Цей спосіб краще використовувати для дорослих і дітей від 4 років.
- Ректальний спосіб: необхідно ввести термометр обережно в пряму кишку. Цей спосіб найчастіше використовується для немовлят, але також можна міряти температуру й у дітей до 3 років. Використання цього методу для старших дітей ускладнюється, позаяк утримувати їх нерухомими, наскільки це необхідно складно.
- Аксилярний спосіб: необхідно помістити термометр у пахву в западину та тримати руку щільно притиснутою до тіла. Цей спосіб не такий точний, як пероральний або ректальний, але його можна використовувати для швидкого контролю температури.
Безконтактним (інфрачервоним) термометром можна вимірювати температуру тіла на лобі та в вушній раковині, а також, крім цього, можна дізнатися температуру об'єктів і повітря в приміщенні. Час вимірювання температури інфрачервоним термометром становить приблизно одну секунду.
Безконтактні термометри мерехтять температуру за допомогою інфрачервоних хвиль, не контактуючи зі шкірою людини, і відбивають результати за лічені секунди.
Такий термометр стане незамінним помічником для догляду за дітьми, тому що дітям буває складно міряти температуру.
Перед використанням інфрачервоного градусника необхідно вивчити інструкцію виробника й дізнатися, в яких місцях для точнішого результату потрібно вимірювати. Це може бути віск, центр чола або вушна раковина. Будь-яке інше місце, не рекомендоване виробником, може призвести до неточних результатів.
Ще одна важлива річ, яку ви завжди маєте пам'ятати, — це відстань між утримуваним термометром і тілом! Відстань може варіюватися залежно від моделі термометра, але зазвичай становить від 3 до 5 сантиметрів від ділянки тіла, який вимірює.
Якщо необхідно точно дізнатися температуру тіла через вушну мийку за допомогою цього типу термометра, постарайтеся перед вимірюванням витягнути слуховий прохід у максимально пряме положення. Пам'ятайте, що термометр намагається виміряти силу сигналу інфрачервоного випромінювання, що випромінюється барабанною перетинкою. Максимально пряме положення слухового проходу дає змогу термометру виконувати цю функцію найефективніше.
Використання електронного термометра набагато безпечніше від ртутного. Дотримуючись рекомендацій виробника, можна досить точно та швидко дізнатися температуру тіла. Завдяки швидкості вимірювання температури, а також іншим перевагам, ці прилади стають дедалі популярнішими.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку