Продавець Iнтернет-магазин Аптечка розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2769 відгуків
Магазин
+380 (98) 822-60-60
+380 (67) 199-31-21
+380 (67) 171-67-47

Вітаміни групи В: незамінні нутрієнти для всього організму

Вітаміни групи В: незамінні нутрієнти для всього організму

Група В включає 8 водорозчинних вітамінів, у кожного з яких є свої особливості і характер впливу на організм. Ця група нутрієнтів незамінна підтримки здорового метаболізму, роботи нервових клітин, краси шкіри волосся, засвоєння інших поживних речовин.

Розглянемо докладніше кожен із вітамінів

Тіамін, В1 допомагає у передачі нервових імпульсів, регулює рівень цукру в крові та рівень інсуліну. Нормалізує діяльність центральної та периферичної нервової систем, а також функції серця та судин.

Рибофлавін, В2 бере участь у синтезі білків, та АТФ – аденозинтрифосфорної кислоти, яка є універсальним джерелом енергії для всіх біохімічних процесів. Без рибофлавіну не може обійтися жодна окислювально-відновна реакція, а також вироблення шлункового соку та жовчі. Завдяки цій речовині покращується зір та робота нервової системи. Доведено ефект синергії вітаміну В2 з цинком та селеном.

Ніацин, В3 або РР активізує еритропоез (виробництво еритроцитів), знижує їх агрегацію, нормалізує рівень холестерину, бере участь у синтезі всіх видів поживних речовин (білків, жирів та вуглеводів з їжі та всередині організму).

Пантотенова кислота В5 синтезується мікроорганізмами в нашому кишечнику та бере участь у синтезі АТФ та інших найцінніших біохімічних сполук. Дефіцит В5 призводить до порушень сну, болю в м'язах і швидкому перевтомі.

Піридоксин В6 – обмін амінокислот та їх транспортування через мембрани клітин, підтримка здоров'я ЦНС, печінки та процесів кровотворення, зниження кількості холестерину в крові. Перешкоджає шкірним захворюванням у дітей та дорослих.

Біотин В7 вважається вітаміном краси, зміцнює нігті та волосся, уповільнює старіння шкіри, покращує її стан. Біотин утворює ферменти, що беруть участь у метаболізмі глюкози. Регулює роботу потових та статевих залоз, нервової системи та кісткового мозку.

Фолієва кислота В9 впливає на жировий обмін у печінці, синтез вітамінів та холестерину. Необхідна при внутрішньоутробному розвитку плода, коли у прискореному темпі відбувається синтез білків, формування клітин та нервової трубки.

Ціанокобаламін В12 незамінний для утворення крові та епітелію, росту та регенерації всіх тканин, особливо нервових клітин.

У списку пропущені В4, В8 і В10, оскільки за своїми характеристиками вони не належать до вітамінів. Це фактори харчування, роль яких не менш важлива, ніж у їх “вітамінних” колег.

  • Холін, який раніше називався вітаміном В4, є попередником ацетилхоліну – нейромедіатора, який захищає оболонки нервових клітин та нейронів, перешкоджає розвитку атеросклерозу.
  • Інозитол (В8) відноситься до класу вуглеводів. Він бере участь у побудові мембран клітин, допомагає регулювати рівень глюкози та холестерину в крові, полегшує нервову напругу, корисний для репродуктивного здоров'я.
  • Параамінобензойна кислота (В10, ПАБА) виробляється мікроорганізмами, що населяють наш кишечник. ПАБА незамінна у боротьбі молодість і здоров'я шкіри оскільки є цінним засобом проти вільних радикалів.

Вітаміни В - вміст у продуктах

В1

Висівки, злаки, рис та бобові

В2

Яйця, молочні та морепродукти, печінка, зернові

PP

М'ясо та морепродукти, печінка, злаки, горіхи

B5

Ікра, яйця, печінка, молочні, зернові та м'ясні продукти

B6

Злакові та бобові, печінка, банани, риба та м'ясо

B7

Бобові, цвітна капуста, гриби, яєчний жовток, молоко, печінка, також виробляється кишковою мікрофлорою.

B9

Свіжі овочі, яйця, сир, печінка

B12

Синтезується за допомогою кишкової мікрофлори

Холин

Жовток, печінка, м'ясо, вівсянка, рис, жирна сметана та сир.

Инозитол

Міститься у всіх фруктах та овочах, зелені, бобах, зернових та м'ясі.

ПАБА

М'ясо та молочні продукти, морква, риба, горіхи, картопля.

 

Як виявити дефіцит вітамінів групи В?


Вітаміни Б актуальні у будь-якому віці. Дитячий організм потребує їх правильного розвитку нервової системи, зору, зростання тканин. Молодим людям і дорослим потрібні дані нутрієнти підтримки обмінних процесів, зміцнення нервової системи та здоров'я шкіри. Літнім – для збереження здоров'я серця, попередження вікових недуг, покращення гостроти зору та підтримки ендокринної системи. Нестача вітамінів позначається на стані всього організму. Ось його загальні ознаки:

  • Зниження якості сну та стресостійкості
  • Проблеми з серцем та судинами
  • Гіперчутливість очей до світла
  • Стомлюваність, утруднене дихання, запаморочення
  • Ранні зморшки та сухість шкіри, випадання та ламкість волосся

Якщо є хоча б одне з перерахованих нездужань, слід піти на консультацію з фахівцем і вдатися до допомоги дієтичних добавок. Прийом натуральних препаратів із групою В допоможе запобігти розвитку більш серйозних хвороб та покращить самопочуття. Перед прийомом обов'язково консультуйтеся з вашим лікарем.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner