Що можна залити у небулайзер від кашлю
При гострих респіраторних захворюваннях лікарі призначають розчини для інгаляцій паралельно з пероральним прийомом антибіотиків та противірусних препаратів. Дана схема лікування показує високу ефективність у боротьбі з найскладнішими захворюваннями.
При перших ознаках застуди, кашлі, болю в горлі та закладеності носа, інгаляції допомагають зупинити розповсюдження інфекції та полегшити стан хворого.
Однак слід зазначити, що інгаляції можуть не підходити людям з алергічними реакціями, непереносимістю деяких препаратів та іншими індивідуальними особливостями. Тому, якщо ви ніколи раніше не робили інгаляцій, треба починати з обережністю і обов'язково консультуватися з лікарем.
Боржомі та фізрозчин
Зазвичай, при перших симптомах застуди призначають інгаляції з мінеральною водою Боржомі або фізрозчином. Це допомагає зволожити слизові оболонки, вивести слиз, зняти подразнення та біль у горлі, полегшити сухий кашель. Багато препаратів потрібно розчиняти у фізрозчині для їхнього кращого засвоєння, але пропорція скрізь різна і повинна бути призначена лікарем.
- Хлорид натрію або фізрозчин має таку ж концентрацію натрієвої солі, як і плазма крові людини і такий самий осмотичний тиск, як і внутрішньоклітинна рідина. Тому цей препарат універсальний як розчинник, його використовують для обробки медичних інструментів, ран, роблять з ним крапельниці. Хлорид натрію допомагає боротися із зневодненням та підтримує водно-електролітний баланс в організмі.
- Боржомі - це гідрокарбонатно-натрієва вода високого ступеня мінералізації (5-7.5 г/л). Інгаляції з нею мають бронхорозширювальну, протизапальну та протимікробну дію. Допомагають також полегшити сухий кашель та біль у горлі. Боржомі підходить для використання в ультразвукових та компресорних інгаляторах, але перед заливанням у чашу потрібно повністю випустити газ із цієї води.
Рекомендована доза для терапії з Боржомі або з фізрозчином – 5 мл, які потрібно розпорошувати небулайзером та вдихати протягом 7-10 хвилин. Процедуру повторюють 3 десь у день кілька днів.
Спектр інших медикаментозних засобів для інгаляцій є дуже широким. Перерахуємо коротко найпоширеніші препарати, що використовуються при інгаляціях.
1. Бронхорозширювальні
- Фенотерол
- Сальбутамол
- Іпратропіум бромід
2. Відхаркувальні
- Лазолван
- Флуімуціл
- Фізрозчин, боржомі, нарзан
- Гіпертонічний розчин
3. Антибактеріальні препарати
- Флуімуціл
- Гентаміцин
- Діоксидін
- Фурацилін
4. Протизапальні
- Будесонід - глюкокортикостероїд
- Ротокан (фітотерапія)
Застереження. Ця стаття має виключно оглядовий характер. Перед використанням будь-яких засобів для інгаляцій обов'язково консультуйтеся з лікарем! При серйозних інфекціях та тривалій хворобі, схильності до бронхітів, наявності астматичних компонентів, пневмонії, ліки для інгаляцій повинен призначати лікар після постановки діагнозу! Самолікування може не дати потрібного ефекту і призвести до погіршення стану вашого здоров'я!
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку