Скільки біотину потрібно літнім людям?

Біотин, вітамін Н або Б7 недарма називають вітаміном краси та довголіття. Він відповідає за підтримку здоров'я та регенерацію тканин, бере участь у великій кількості обмінних процесів. Це один із вітамінів групи В, який виробляється мікрофлорою нашого кишечника. Якщо мікробіотичний баланс порушений при деяких захворюваннях та прийомі препаратів (наприклад, антибіотиків, які негативно впливають на мікрофлору), цей вітамін може опинитися у дефіциті.
Біохімічні функції біотину:
- Є складовою ферментів, що розщеплюють глюкозу. Також активізує виробництво ферменту глюкокінази, який відповідає за регуляцію вуглеводного обміну.
- Допомагає синтезу амінокислот та жирних кислот.
- Сприяє здоровій функції потових та сальних залоз, стимулює ріст волосся.
- Регулює роботу чоловічих насіннєвих залоз.
- Формує нервові тканини та тканини кісткового мозку.
- Оздоровлює клітини шкіри та волосся, допомагає зберегти молодість та природну красу.
Для людей похилого віку особливо важливо підтримувати баланс біотину в організмі. Добова потреба організму у біотині становить 1.5 – 2 мг на день. За допомогою досліджень доведено, що прийом високих дозувань вітаміну В7 у профілактичних та терапевтичних цілях показує гарні результати та безпечний для здоров'я. Тому людям похилого віку необхідно приймати до 5 мг на добу. При лікуванні захворювань доза може бути збільшена, але за призначенням лікаря.
Користь біотину для людей старшого віку
- Вітамін Н регулює вміст цукру в крові, оскільки впливає на метаболізм вуглеводів, не даючи їм відкладатися в організмі і знижуючи ймовірність захворювання на діабет. Деякі дослідження показують вплив біотину на зниження вмісту цукру на крові.
- Профілактика серцево-судинних захворювань. Вітамін Н регулює рівень холестерину в крові, тим самим перешкоджає утворенню відкладень на стінках судин та розвитку атеросклерозу.
- Збереження краси – омолодження шкіри, зміцнення волосся та нігтів. Біотин стимулює вироблення колагену та кератину, нівелює вплив несприятливих факторів навколишнього середовища. Він також допомагає уповільнити утворення зморшок і сивого волосся, знизити кількість дрібних зморшок, позбутися лущення шкіри.
- Зміцнення нервової системи - зміцнює здоров'я нервових клітин, активізує передачу нервових сигналів до тканин та мозку.
- Збереження здоров'я мозку та когнітивних функцій. Деякі дослідження показують ефективність біотину як допоміжного засобу при лікуванні та профілактиці атеросклерозу.
- Зміцнення імунітету та профілактика перевтоми. Беручи участь у великій кількості метаболічних процесів, біотин допомагає вивільнити енергію та позбутися хронічної нестачі сил.
Дефіцит даного мікронутрієнта призводить до лущення шкіри, випадання волосся, проблем з шлунково-кишковим трактом і нервовою системою, порушенням метаболізму.
Біотин у формі дієтичних добавок допоможе нормалізувати баланс цього важливого нутрієнта в організмі, але перед прийомом необхідно консультуватися з лікарем та визначати дефіцитний стан за допомогою тестів та аналізів для призначення більш точного та дієвого лікування.
- Топ-5 корисних добавок для здоров'я серцево-судинної системиСерцево-судинна система є однією з найважливіших систем в організмі людини. Для її підтримки можна використовувати низку корисних дієтичних добавок, які допоможуть знизити ризик розвитку захворювань та покращити загальний стан організму.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!