Продавець Iнтернет-магазин Аптечка розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2762 відгуків
Магазин
+380 (98) 822-60-60
+380 (67) 199-31-21
+380 (67) 171-67-47

Чи потрібно вимірювати тиск 3 рази поспіль?

Чи потрібно вимірювати тиск 3 рази поспіль?

Прилад для вимірювання тиску називається тонометр. У медичних закладах – лікарнях та поліклініках, як правило, використовуються професійні тонометри, які мають високу точність вимірювання. Такими тонометрами може користуватися тільки медперсонал, тому для самостійних домашніх вимірювань існують простіші та зручніші прилади.

Найбільш точними вважаються механічні - це прості прилади, що давно зарекомендували себе, за ними зараз часто звіряють точність електронних тонометрів. Однак механіка не така зручна у використанні, самостійно вимірювати АТ складно, тому що треба накачувати повітря за допомогою груші і вміти користуватися стетоскопом.

Сучасні автоматичні електронні тонометри дають змогу вимірювати тиск за допомогою однієї кнопки. Вимірювання здійснюється дуже швидко, а в пам'яті приладу можуть зберігатись показання за певний період часу. Деякі сучасні вимірювачі АТ оснащені індикацією аритмії та іншими корисними функціями, що полегшує спостереження за станом здоров'я. Але багато людей, які купили електронний тонометр, скаржаться на те, що він недостатньо точний і його показання сильно відрізняються від показань механічного.

Для того, щоб вирішити цю проблему, слід вибирати тонометр від відомого виробника, що зарекомендував себе на ринку, та у якого є хороші відгуки. Також необхідно дотримуватися інструкції.

Особливості вимірювання АТ

Перед тим, як робити вимірювання, слід враховувати такі моменти:

  • Не вимірювати АТ відразу після фізичного навантаження - зарядки, прибирання, підйому сходами. Перед виміром рекомендується спокійно посидіти та відпочити протягом 5-10 хвилин.
  • Слід перечекати деякий час, якщо ви хвилювалися або нервували. Дайте собі можливість заспокоїтись. В іншому випадку, показання не відповідатимуть вашому фоновому АТ, а будуть, скоріше за все, дещо завищені.
  • Після сну, гарячої ванни та їжі має пройти 1.5-2 години, і лише потім слід приступати до вимірювання.
  • Розмова під час проведення вимірів також може спотворити показники.
  • Манжету тонометра одягайте лише на голу руку, яку під час виміру потрібно тримати на рівні серця. М'язи руки не повинні бути напруженими, тому краще покласти руку на зручну опору.
  • Манжета повинна прилягати до руки щільно, але не передавлювати її. Шланг, що виходить із манжети, повинен розташовуватися над серединою ліктьової ямки.

Навіщо слід робити кілька вимірів за раз?

Перший вимір може бути дещо завищений, це пов'язано з тим, що судини адаптуються до перетискання манжетою. Другий і третій вимір вважаються більш точними. Тому часто рекомендують вимірювати тиск 3 рази, а потім обчислювати середнє значення. Багато сучасних тонометрів-автоматів можуть робити такі обчислення і зберігати їх у своїй пам'яті.

Також можна помітити, що показання артеріального тиску на лівій та правій річці можуть відрізнятися на 10, 15, а то і на 20 мм.рт.ст. Якій цифрі вірити? Вважається, що орієнтуватися потрібно на більш високі показники і вибирати для виміру ту руку, де цифри вище.

Після вимірювання на екрані тонометра ви побачите 3 цифри:

  • систолічний АТ – тиск крові на стінки великих артерій у момент максимального скорочення серцевого м'яза.
  • діастолічний АТ – у момент максимального розслаблення серця.
  • частота серцевих скорочень (пульс)

Всі ці показання з датою та часом вимірювання залишаються у пам'яті електронного тонометра. Також їх можна записувати в щоденник самоконтролю і регулярно показувати лікарю.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner