Як працюють інфрачервоні термометри
У цій статті ми розкажемо, що таке інфрачервоний термометр або пірометр. Розглянемо принцип його роботи та з'ясуємо, як правильно користуватися приладом, щоб достовірність вимірювання температури не викликала сумнівів.
Пірометр вимірює температуру, вловлюючи інфрачервоне випромінювання, яке сворює об'єкт. Даним приладом можна вимірювати не тільки температуру тіла, але й будь-яких інших поверхонь, у тому числі з низькою теплоємністю та теплопровідністю. Наприклад, їм можна визначати температуру води для купання та дитячого харчування.
ІЧ випромінювання фокусується на сенсорі пірометра, перетворюється на електричний сигнал, який піддається цифровій обробці та відображається на дисплеї як значення температури за шкалою Цельсія або Фаренгейта.
Переваги пірометрів:
- використовуються безконтактно
- вимірюють температуру об'єктів під час руху
- мають ширший діапазон температури, порівняно з іншими видами градусників
- видають результат за 1 секунду
- можна вибрати шкалу Цельсія чи Фаренгейта
Сучасні пірометри оснащені низкою допоміжних функцій. Передбачено індикацію за допомогою кольору та звуковий сигнал при підвищеній або зниженій температурі. У деяких приладах верхній та нижній поріг може задавати користувач.
При виконанні вимірювань ІЧ термометром повинні бути дотримані такі умови:
- Кімнатна температура навколишнього середовища - не повинно бути занадто спекотно чи холодно
- Місце вимірювання (зазвичай це лоб) має бути сухим, чистим, без механічних перешкод у вигляді волосся, косметики, головного убору чи крапель поту.
- Тримати пристрій потрібно на відстані від 5 до 15 см від об'єкта.
- Багато пірометрів мають два режими виміру - тіло і поверхні. Вимірювання на тілі можна робити в області зап'ястя, за вухом або, як роблять у більшості випадків - на лобі.
- Для того, щоб прилад працював справно та давав максимально точні показання, уважно прочитайте інструкцію щодо його використання.
Слід також знати інші нюанси правильного зняття показань температури тіла. Наприклад, у немовлят вона схильна до частіших коливань і в цілому може бути трохи вище, ніж у дорослих людей. Також емоційний стан людини, їжа, фізична активність та інші фактори можуть впливати на температуру. На різних ділянках тіла показники можуть відрізнятися, тому вимірювання рекомендують робити завжди в одному й тому ж місці.
Прості моделі пірометрів працюють з однією кнопкою, у них передбачена пам'ять на певну кількість вимірів та інші функції. Автоматичне вимкнення дозволяє заощаджувати заряд батарейок, також є індикатор заряду.
Калібрування термометра
Перед першим виміром або при неточних показаннях безконтактного градусника слід провести калібрування. Для цього потрібно взяти звичайний ртутний термометр і зробити вимір, потім повторити його безконтактним та порівняти результати. Якщо вони відрізняються, наприклад, ртутний показує 36.7, а інфрачервоний 36.1, то похибка становить 0,6 градуса – це значення потрібно ввести на згадку про пірометр. Після введення похибки потрібно ще раз порівняти показання – вони мають збігатися. В іншому випадку потрібно знову додати або відібрати коефіцієнт похибки. Таке калібрування можна проводити тільки якщо у вашій моделі пірометра передбачено функцію введення похибки.
- Что нельзя делать при измерении артериального давления: важные правила для точного результатаПравильное измерение помогает врачам своевременно выявить потенциальные проблемы со здоровьем, такие как гипертония или гипотония. Однако неправильная методика измерения может оказать существенное влияние на точность результатов.
- Селен, його джерела та особливостіСелен - це життєво важливий мікроелемент, який необхідний організму підтримки багатьох функцій. Хоча його потрібно зовсім небагато, він відіграє ключову роль у метаболічних процесах, підтримці імунної системи та захисті клітин від окислювального стресу. Розглянемо, чому селен такий важливий, де його можна знайти і як правильно підтримувати його рівень в організмі.