Яку користь приносять пребіотики для дітей?
Що таке пребіотики і в чому їхня відмінність від пробіотиків? Давайте докладно розберемося в цьому питанні і дізнаємося про користь тих та інших речовин для дитячого організму.
Насправді пребіотики є живильним середовищем для мікрофлори, що живе в організмі людини, тобто для пробіотиків.
Пробіотики – це живі бактерії, представники захисної мікрофлори, які мають позитивний вплив на здоров'я людини. До них відносяться біфідо і лактобактерії, термофільні стрептококи, які надходять в організм з продуктів харчування або дієтичних добавок. Також ними збагачують деякі продукти і особливо дитяче харчування. Перед використанням, такі бактерії проходять ретельні перевірки та дослідження щодо безпеки.
Пробіотики часто призначають паралельно з прийомом антибіотиків, щоб підтримати мікрофлору кишечника та виключити дисбактеріоз.
Як добре приживаються пробіотики в кишечнику? Це питання залишається дискусійним, оскільки вважається, що пристінкова мікрофлора кишечника зазвичай не пускає в своє середовище проживання бактерії, що надходять ззовні. Але, проте, на шляху свого прямування в шлунок і кишечник, лактобактерії мають свій позитивний ефект, беручи участь у різних процесах організму, а саме:
- травленні
- метаболізмі
- активізації імунітету
- перешкоджають зростанню патогенних мікроорганізмів
Пребіотики – це середньоланцюгові вуглеводи або олігосахариди, а також галактоолігосахариди (ГОСи), які є харчуванням для захисної мікрофлори (пробіотиків). Особливу пребіотичну роль відіграють харчові волокна або рослинна клітковина, яка не перетравлюється в шлунково-кишковому тракті, але є гарним живильним середовищем для захисної мікрофлори.
Пребіотики у великій кількості містяться у грудному молоці. Тому у дітей на грудному вигодовуванні більше біфідофлори в кишечнику та стійкіший імунітет. Саме тому олігосахариди додають у дитячі суміші та продукти лікувального харчування.
Виробники дитячого харчування насичують свої продукти як пробіотиками, так і пребіотиками. Це робиться для того, щоб максимально наблизити склад молочної суміші до складу жіночого молока, що сприяє комфортному травленню новонародженого та знижує ризик колік.
Звідки ж можуть одержати ці цінні речовини діти старшого віку та дорослі? Хорошим джерелом пребіотиків є фрукти (банани, топінамбур, батат та інші), та продукти, багаті клітколвиною. Також існують пребіотики у формі дієтичних добавок, які використовують у випадках, коли раціону харчування недостатньо, а саме:
- при прийомі антибіотиків
- після хвороб
- коли не можна вживати молочні продукти та рослинну клітковину
- при переїздах, коли змінюється склад мікрофлори в організмі через зміну клімату, води та харчування
Пребіотики загалом допомагають покращити склад кишкової мікрофлори та підтримати її якість. Вони є живильним середовищем, на якому росте пробіотична мікрофлора, формуючи в цілому мікробіом організму, який забезпечує комфортне травлення і стійкий імунітет як у дитини, так і у дорослого.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку