Скільки хвилин потрібно робити інгаляцію?

З появою компресорних небулайзерів з'явилася можливість ефективніше лікувати багато респіраторних захворювань.
Принцип роботи цього приладу досить простий: за допомогою компресора створюється потік стисненого повітря, який під тиском подається в трубку, до якої приєднано резервуар (камера) з ліками. Потік повітря під тиском проходить через вузький отвір у камері, створюючи зону зниженого тиску, що дозволяє перетворювати рідину на дрібнодисперсний аерозоль з розміром частинок від 1 до 5 мікрон. Такі частинки легко потрапляють у дихальні шляхи та діють безпосередньо на осередок запалення.
Таким чином, інгаляція є простим та високоефективним методом лікування захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів. Проте, вкрай небажано робити цю процедуру самостійно, без консультації з лікарем. При кожному конкретному захворюванні призначається відповідний препарат та кількість процедур.
Загальні рекомендації щодо правил та тривалості інгаляцій:
- Перед кожною процедурою та після неї необхідно ретельно мити руки. а також промивати всі деталі інгалятора: камеру для ліків, маску або мундштук.
- Міняти фільтри не рідше одного разу на рік або в міру забруднення.
- Для розведення препаратів слід використовувати лише стерильний фізрозчин. Заборонено використовувати водопровідну воду чи інші рідини.
- Під час інгаляції потрібно сидіти прямо, щоб забезпечити гарне надходження аерозолю до дихальних шляхів.
- При використанні мундштука дихати потрібно повільно і глибоко через рот, на вдиху намагаючись затримати дихання на кілька секунд, щоб препарат проник глибше. При використанні маски необхідно дихати через ніс.
- При змішуванні ліків необхідно суворо дотримуватися рекомендацій лікаря.
- Використовуйте лише свіжі препарати, звертаючи увагу на їхній термін придатності.
- Максимальний час інгаляції:
- Стандартний час інгаляції складає 5-10 хвилин. Це залежить від обсягу ліків, які ви використовуєте, та від типу використовуваного небулайзера.
- Максимальний час інгаляції зазвичай не перевищує 10-15 хвилин за одну сесію.
Якщо ліки в камері були використані за більш короткий час і аерозоль більше не надходить, немає необхідності продовжувати процедуру. Таке буває при використанні потужніших приладів з високою швидкістю розпилення.
У разі потреби тривалих регулярних інгаляцій (наприклад, при астмі або хронічних захворюваннях дихальних шляхів) важливо дотримуватися графіка та режиму, призначеного лікарем.
- Топ-5 корисних добавок для здоров'я серцево-судинної системиСерцево-судинна система є однією з найважливіших систем в організмі людини. Для її підтримки можна використовувати низку корисних дієтичних добавок, які допоможуть знизити ризик розвитку захворювань та покращити загальний стан організму.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!