Вітаміни для подолання стресу
Стрес і емоційне вигорання, на жаль, стали постійними супутниками багатьох людей. Темп життя вимагає від нас великої витривалості, активності і багатозадачності, що сильно виснажує ресурс нервової системи. І якщо його вчасно не відновлювати, може наступити депресія і зниження рівня енергії.
Стрес набагато легше попередити ніж лікувати вже виникли пов'язані з ним захворювання. Для цього потрібно дотримуватися таких рекомендацій:
- Харчуватися натуральними продуктами, обов'язково включати в свій раціон свіжі фрукти, овочі та зелень.
- Спати не менше 7 годин на добу, вчасно відпочивати, не даючи організму працювати на знос.
- Виконувати фізичні вправи і гуляти на свіжому повітрі.
- Зберігати позитивний настрій, практикуючи йогу, медитацію, афірмації або вдаючись до допомоги психолога.
Підтримати нервову систему і настрій також допоможуть дієтичні добавки - вітаміни, мінерали, амінокислоти і рослинні екстракти. Для того, щоб лікування було ефективним, необхідно визначити дефіцит нутрієнтів з допомогою аналізів, звернувшись до лікаря за правильним призначенням для вашого здоров'я.
Підтримка наднирників
Серед лікарів-натуропатів існує термін "втома надниркових залоз", який розглядається як діагноз. Справа в тому, що саме надниркові першими в організмі реагують на стрес, збільшуючи виробництво кортизолу, адреналіну і норадреналіну. В результаті підвищеної активності наднирників відбувається їх виснаження і порушення роботи, що призводить до хронічного перевтоми, занепаду сил і хвороби Аддісона (сверхпочечной недостатності).
Для підтримки функції надниркових залоз необхідно підтримувати здорові звички і забезпечувати організм достатньою кількість поживних речовин, що знижують загальний рівень стресу
Основні поживні речовини для підтримки ЦНС і боротьби зі стресом
Якщо не приймати профілактичні заходи для попередження стресу, це може призвести до порушень роботи ЦНС і таких наслідків як серцево-судинні захворювання, вегетативні розлади, депресія, зниження когнітивних функцій. Тому так важливо вчасно виявити дефіцитний стан і м'яко його відкоригувати.
Основными микронутриентами для поддержки ЦНС являются:
- Витамины группы В
- Витамин С
- Витамин Д
- Магний
- Цинк
- 5-Гидрокситриптофан (5-НТР)
- Гамма-аминомасляная кислота (ГАМК)
Хорошие результаты также показывают лекарственные растения: женьшень, ашваганда, валериана, зверобой, радиола, астрагал и другие. Многие из них обладают мощными адаптогенными свойствами, которые использовались травниками на протяжении тысячелетий в традиционных рецептах оздоровления. И сейчас учёные подтверждают их эффект экспериментально, а также находят новые биологически активные вещества в составе многих трав и растений.
- Что нельзя делать при измерении артериального давления: важные правила для точного результатаПравильное измерение помогает врачам своевременно выявить потенциальные проблемы со здоровьем, такие как гипертония или гипотония. Однако неправильная методика измерения может оказать существенное влияние на точность результатов.
- Селен, його джерела та особливостіСелен - це життєво важливий мікроелемент, який необхідний організму підтримки багатьох функцій. Хоча його потрібно зовсім небагато, він відіграє ключову роль у метаболічних процесах, підтримці імунної системи та захисті клітин від окислювального стресу. Розглянемо, чому селен такий важливий, де його можна знайти і як правильно підтримувати його рівень в організмі.