Коензім Q10 для серця і підтримки енергопотенцій
Коензім Q10 або убіхінон — це жирористим кав’ярментом, що є важливою частиною мтохондрій - клітинних органелл, які виробляють енергію для цілого організму. Містохондрій коензім займається виробництвом аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ), яка є джерелом енергії для всіх біохімічних процесів в організмі.
Крім того, він має інтенсивну антиоксидантну активність, відіграє важливу роль у формуванні імунної реакції і може відновлювати антиоксидантні властивості вітаміну Е. Максимальна концентрація убіхінону спостерігається в мозку, а в плазмі крові його концентрація становить 0,8-1,2 мкг/мл.
Коензім Q10 може синтезуватися в організмі людини з мієвої кислоти, гормону тирозину та амінокислоти фенілаланину. Але часто він виробляється в недостатньому кількості, що пов'язано з такими факторами як:
- Старий вік
- незбалансоване харчування
- генетичні зміни
- Надмірна потреба організму в цьому кав’ярменті
- Слабкі й хронічні хвороби
Дефіцит цього нутрієнта впливає в першу чергу на серцево-судинну систему, тому що робота серця вимагає великої кількості енергії. Особливо гостро це відчувається після 50 років, коли натуральне виробництво убихінону в організмі починає зменшуватися. Для повноцінного біосинтез Q10 необхідна здорова робота 12 генів. Через генетичні мутації в організмі порушується виробництво коенціатів, а це може призвести до анемії.
Відомо, що з їжі можна отримати приблизно 3-5 мг коеншетів, що значно менше необхідної сутної норми, що становить 30-45 мг. Риби, червоне м’ясо і птиця належать до їжі, яка багата на мінерали.
Коензім Q10 і здоров’я серця
Часто дієтичні добавки з убіхіноном використовуються для запобігання хворобам серцево-судинної системи.
Показами до застосування убихінону будуть такі:
- Підвищений кров’яний тиск
- Застійна серцева недостатність
- Підвищений рівень холестерину
- Кардіоміопатія
- Пролапс мітрального клапана
Крім того, убіхінон зміцнює імунітет і показує свою ефективність у лікуванні цукрового діабету, м’язової дистрофії, пародонтозу та ожиріння.
- Что нельзя делать при измерении артериального давления: важные правила для точного результатаПравильное измерение помогает врачам своевременно выявить потенциальные проблемы со здоровьем, такие как гипертония или гипотония. Однако неправильная методика измерения может оказать существенное влияние на точность результатов.
- Селен, його джерела та особливостіСелен - це життєво важливий мікроелемент, який необхідний організму підтримки багатьох функцій. Хоча його потрібно зовсім небагато, він відіграє ключову роль у метаболічних процесах, підтримці імунної системи та захисті клітин від окислювального стресу. Розглянемо, чому селен такий важливий, де його можна знайти і як правильно підтримувати його рівень в організмі.