Магній - важливий мінерал для здоров'я
У людському тілі міститься близько 25 г магнію. Цей важливий мінерал є електролітом і необхідний для забезпечення великої кількості біохімічних процесів: формування м’язів, контролювання рівня глюкози, підтримки імунної реакції, зміцнення кісток, поліпшення метаболізму та вироблення енергії.
Рекомендована норма споживання магнію в добу складає 310-320 мг для жінок і 400-420 г для чоловіків. Але, на жаль, далеко не вся їжа багата магнієм, і навіть, що містять цей мінерал, у своєму складі лише 20 відсотків сутної норми.
Короткий список продуктів, з яких можна отримати магній для організму:
- мангольд, шпинат
- соя і бобові
- Насіння кунжуту і гарбуза
- брокколі
- мигдаль
- насіння соняшника
- ячмінь, гречка, рис
- авокадо, банани
Цей вміст магнію може різнитися залежно від складу ґрунту, на якому вирощують насіння та рослини.
Коли виникає дефіцит магнію
Оскільки магній не так просто отримати в достатній кількості з продуктів харчування, його дефіцит зустрічається досить часто. Основними факторами нестачі цього мінералу є:
- Хронічний стрес
- Вагітність і лактація
- Великі фізичні навантаження (треніровки або важка робота)
- Алкогольні напої
- Захворювання шлунково-кишеного тракту
Форми магнію
Гліцинат магнія - З'єднання магнію з амінокислотою гліцином найчастіше трапляється у формі капсул або порошку. У другому випадку його можна розчиняти в невеликій кількості води, що покращує його всмоктування в кишечнику. Гліцинат магнію особливо добре працює, коли людина відчуває депресію, тривогу та інші розлади нервової системи.
Цитрат магнія є, мабуть, найбільш поширеною формою. Він також має м’який слабий ефект і рекомендований при схильності до запорів. У цьому випадку краще використовувати його у формі порошку, який при розчині у воді покращує роботу товстого кишечника.
Дослідження також показують, що цитрата магнію сприяє зняття симптомів ПМС, оскільки рівень магнію у жінок може зменшуватися в передменструальний період і добавка з даним мінералом допоможе поповнювати цей дефіцит.
Оксид магнія Найчастіше можна знайти у формі таблеток, і він є найдорогоціннішим і широко розповсюдженим. Однак слід пам’ятати, що ця форма всмоктується гірше, ніж цитрат або ґліцинат. Тому може виникнути велика потреба у дозуваннях, що у свою чергу може призвести до розладів травлення.
Карбонат магнія - Ця форма при потраплянні в шлунок перетворюється в хлорид магнію. Багато хто воліє вживати карбонат Mg у порошок з лимонною кислотою, яка утворює шипучий напій, коли додавали воду. Поки бульбашки не осіли карбонат магнію перетворюється на цитрат і якщо його в цей момент випити, він дасть заспокійливий вплив на шлунок. Але якщо ви хочете кращу біодоступність інгредієнтів, пийте напій після того, як бульбашки осідуть.
Особливості вживання
При прийомі магнію у великих дозуваннях може бути порушений баланс кальцію в організмі, тому деякі дієтичні добавки включають в себе обидва ці мінерали. Крім того, коли дозрівають великі дозування вітаміну D, організм витрачає багато енергії на переробку вітаміну D, а це зменшує кількість магнію, яка потребує додаткової компенсації. Увесь цей момент слід пам’ятати і перед тим, як вживати добавки з мінералом, обов’язково консультуватися з лікарем.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку