Як давати собі раду з стресом? Підтримка нервової системи.
У наші тяжкі часи доводиться щодня стикатися зі стресом. І якщо ви не вмієте справлятися з ним, він може сильно знешкодити нервову систему, що негативно позначиться на всіх аспектах здоров’я. Адже недарма кажуть, що всі хвороби від нервів.
У спокійному, зрівноваженому стані людина може приймати правильні рішення щодо допомоги собі і близьким. Тривога і занепокоєння забирають у нас сили, які ми могли б витратити на більш корисні справи. Тому тепер дуже важливо вміти долати стрес і допомагати своїм близьким долати його.
Що таке стрес?
Стрес - це реакція організму на тривалий емоційний або фізичний стрес. За допомогою нього ми пристосовуємося до неприємних факторів, захищаємося, виживаємо у складній ситуації.
Короткочасний стрес стимулює нервову систему і підштовхує до активної діяльності. У організмі утворюються гормони - кортизол, адреналін, алерадреналін. В результаті цього на певний час поліпшується пам'ять, активізується імунітет, посилюється відчуття, активізується мозок.
Коли людина постійно зазнає стресу, організм працює з подвійною силою і це сильно виснажує її. У стресовій ситуації для того, щоб утримувати рівновагу, потрібно докладати неабияких зусиль і ресурсів, які не компенсуються за короткий час. Це призводить до втрати сил, апатії та зниження працездатності. Тривалий стрес виснажує організм і призводить до серйозних захворювань. Тому важливо знати, як контролювати емоційний стрес.
Будь-який стрес має 3 стадії:
- Тривога - Повільна реакція на стресовий фактор.
- Спротив - Пошук вирішення проблеми, робота захисних механізмів, адаптація до стресової дії і його можлива мінімізація.
- Виснаження - в результаті перевантаження під час другої стадії, адаптивні механізми перестають працювати. Саме тут виникають різні нервові та когнітивні розлади, депресія, втрата працездатності.
Причини стресу можуть бути системними (у результаті травми, хвороби, холоду та інших зовнішніх факторів) і психічними (емоційними). Найостанніші з них:
- Велика відповідальність
- Суперечки в сім’ї
- Проблеми у спілкуванні з однолітком і соціумом
- Надмірна самооцінка або перфекціонізм
- нереалізовані потреби
- избыток информации
- Відсутність відпочинку і часу для відновлення сил
- Будь - яке перенапруження, викликане тяжкою роботою, ризикованим ризиком, невідомістю, новими ситуаціями та іншими факторами.
Як у чоловіків, так і в жінок наслідки стресу однакові, тому треба виявити його причини, усунути і мінімізувати наслідки.
Методи подолання
Стрес ніколи не можна ігнорувати, оскільки він може перерости в розлади харчування, депресію та інші захворювання. Щоб уникнути симптомів і знешкодити їх, дотримуйтесь таких порад:
- Більше рухайтеся, займайтеся спортом.
- Харчуйтеся натуральними продуктами, фруктами, овочами, горіхами та насінням, пийте більше води.
- Спіть не менше 7 годин на день, подбайте про якість сну й відпочинку.
- Частіше гуляйте на свіжому повітрі.
- Виділяйте час на творчі заняття і те, що вас тішить.
- Приймайте вітаміни, мінерали та інші активні речовини, що знижують стрес і тривогу.
Важливо лягати спати вчасно і прокидатися якомога раніше - ранковий годинник є найбільш ефективними для того, щоб працювати над своїм емоційним станом. Їх можна присвятити спорту, медитації, позитивним афірмаціям та іншим корисним заняттям.
Вітаміни та активні речовини від стресу
Коли організм не відчуває нестачі будь-яких поживних речовин, йому набагато легше долати стрес без негативних наслідків для здоров'я. Тому слід дбати про харчування і вживати дієтичні добавки, які підтримують нервову систему. Відновити і зміцнити нервову систему допоможуть такі нутрієнти і рослинні екстракти:
- Вітамін групи В
- Вітамін D
- Магний
- Валеріана
- Гама-аміномасляна кислота
- Антиоксидантні вітаміни - С та Е
- Гліцин
Існують комплексні дієтичні добавки для зняття стресу і поліпшення настрою, а також монокомпонентні компоненти більш вузької і спрямованої дії. Щоб правильно вибрати добавку, краще звернутися до лікаря - він зробить призначення з урахуванням всіх особливостей вашого стану.
У разі сильного стресу, нав’язливих думок, паніки або затяжної депресії слід звернутися до психіатра або психіатра, щоб отримати призначення комплексного лікування.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку