Хронічні спалахи - прихована небезпека
Вчені визначили одну з головних причин хвороб, таких, як серцево-судинні захворювання Альцгеймера, діабет, онкологія та артрити. Причиною цього є хронічне запалення, яке прогресує з віком і призводить до пошкодження всіх систем та органів. Це наслідок неспроможності організму боротися з бактеріями, вірусами та несприятливими екологічними факторами.
Порушення імунної системи призводить до автоімунних захворювань, таких, як ревматоїдний артрит і цукровий діабет. З віком імунна відповідь послаблює імунну здатність організму, і в крові накопичуються цитокіни — молекули, що стимулюють запалення.
Ще одним фактором запалення є накопичення так званих старіючих клітин, які перестають ділитися і розвиватися. Вони стають чужорідними для організму, створюють так званий клітинний смітник і сприяють виникненню запальних речовин. Щоб заморожити організм і усунути запалення, організм повинен допомогти видалити такі клітини - вважають вчені. Для цього розробляються спеціальні методи лікування та лікування.
Як можна запобігти віспанню?
Але необов’язково чекати, коли в аптеках з’явиться магічний засіб від старіння. Кожен з нас може вже тепер робити прості кроки, щоб продовжити молодість. Перелічимо їх:
- Сбалансоване харчування, Багато свіжих фруктів, овочів, горіхів і зерен у їжі. Ці продукти багаті на вітаміни, мінерали, натуральні антиоксиданти, рослинну клітковину та поліфенолу, які допомагають підтримувати здорову активність клітин.
- Протилежними властивостями мають жирні кислоти мега-3, які містять морепродукти, олії та жирної червоної риби.
- Вимкніть або зведіть до мінімуму споживання продуктів, що сприяють розвитку запальних процесів: Цукери, прості вуглеводи, газовані солодкі напої, смажена їжа та перероблене червоне м’ясо. Така їжа може призвести до набір ваги, діабету, серцевих захворювань, порушення обміну речовин.
- Займайтесь спортом 4-5 разів на тиждень. Фахівці рекомендують 40 хвилин в день аеробного навантаження (біг, ходьба) і 25-30 хвилин силових вправ. Фізична активність пришвидшує метаболізм і нейтралізація клітинного сміття, наповнює організм енергією.
- Не занедбуйте своєчасного лікування хвороб зубів і дітейЯк відомо, бактерії, що спричиняють карієс та інші хвороби ротової порожнини, можуть безперешкодно проникати в кров’яне русло і призвести до запалення організму. Вчені встановили зв'язок між хворобами зубів і порушеннями роботи серця.
- Забезпечте собі повноцінний сон, який допомагає попередити багато хвороб, у тому числі запалення. Під час глибокого сну запускаються механізми самовідновлення, нормалізується робота нервової системи та всіх органів.
- Правильно реагуйте на стрес, Не доводьте себе до депресії, перевтоми та втрати працездатності. Вчасно відпочивайте і відновлюйте свої сили. Відомий факт, що стрес — це пусковий механізм для багатьох хвороб, а також посилення запальних процесів.
- Слідкуйте за станом мікрофлори кишечника - від неї залежить імунітет, травлення і засвоєння поживних речовин. Порушення мікробіального балансу ЖКТ може призвести до запалення та інших захворювань.
Якщо в організмі містяться всі необхідні поживні речовини, клітинам легше підтримувати процес оновлення та утилізації відходів. У разі нестачі вітамінів, мінералів та інших нутрієнтів їх слід приймати у вигляді дієтичних добавок. Будь ласка, віддавайте перевагу натуральним препаратам, які підтверджуються міжнародними сертифікатами.
- Что нельзя делать при измерении артериального давления: важные правила для точного результатаПравильное измерение помогает врачам своевременно выявить потенциальные проблемы со здоровьем, такие как гипертония или гипотония. Однако неправильная методика измерения может оказать существенное влияние на точность результатов.
- Селен, його джерела та особливостіСелен - це життєво важливий мікроелемент, який необхідний організму підтримки багатьох функцій. Хоча його потрібно зовсім небагато, він відіграє ключову роль у метаболічних процесах, підтримці імунної системи та захисті клітин від окислювального стресу. Розглянемо, чому селен такий важливий, де його можна знайти і як правильно підтримувати його рівень в організмі.