Рослинна клітковина: користь, види, особливості застосування
Клітковина - вірний помічник при детоксикації, нормалізації травлення, багате джерело вітамінів та мінералів. Але, на жаль, більшість людей споживають на 50% менше необхідної сонячної норми цього продукту. Це призводить до послаблення перистальтики кишечника, накопичення токсинів і погіршення травної функції.
Клітковина, яку також називають харчовими волокнами - це вуглеводні зв'язки, які включають природні полісахариди, необхідні для підтримки багатьох функцій. Клітина в різних кількостях міститься в натуральних насінинах, фруктах і овочах. Состав волокон може бути різним, у тому числі целюлозу, лігнани, спектини та геміцелюлозу.
Всі харчові волокна діляться на дві великі групи:
- Розчинені - містяться всередині клітин рослин. Особливо багаті на цей вид клітковини деякі водорості.
- Нерозчинні - складаються з клітинних каркасів - оболонок рослин.
Що таке інтоксикація
Усі знають термін « інтоксикація ». Більш грізним словом “отрута ” ми звикли називати миттєвий процес дії отрути на тілі, що призводить до різкого погіршення стану здоров’я. Інтоксикація, по суті, той самий процес, і вона може відбуватися повільно, непомітно. Залишки їжі, яка не містить клітковину, перетравлюються тривалий час, а частина з них залишається в нижніх відділах кишечника, піддаючись процесу гниття. Внаслідок цього утворюються токсичні речовини, які повільно отруюють організм. На початкових етапах їх можна визначити лише за непрямими ознаками, але потім вони призводять до хронічного запалення і передчасного старіння.
Першою ознакою браку споживання харчових клітин є часті запори, нерегулярний стілець. Багато років не звертають уваги на цю проблему, хоча вона створює величезний навантаження на весь організм. Хронічні запори призводять до застою крові в області тазу, що може спровокувати гемору, тромбофлебіт та інші хвороби.
Не виведені вчасно харчові відходи виробляють отруту, яка всмоктується назад у кров і отруює організм. Про це свідчить головний біль, погіршення стану шкіри, хронічна втома. Накопичені харчовими токсинами є причиною багатьох хвороб:
- Щиро-судинних,
- діабету,
- опухолей,
- інсультів,
- Чаклунів,
- атеросклероза та інших.
Усі ці паталоги набагато легше попередити, ніж вилікувати. Отже, вживання харчових клітинок у природному вигляді та у формі дієтичних добавок може допомогти вам зробити певний крок у здоровому житті.
Як діє клітковина
На відміну від інших видів їжі, рослинні волокна не розщеплюються на прості молекули цукри. Отже, клітинка постійно рухається по кишечнику, стимулює скорочення і сприяє детоксиціаційному розкладу. Клітина, як окремо, так і з іншою їжею, формує харчовий ком, який просувається по ЖКТ, забираючи з собою залишки їжі, не даючи їм застоятись і виробляти токсини.
Суткова норма споживання харчових клітин становить 20-45 мг, залежно від маси тіла та вікових особливостей. Але, на жаль, спосіб життя у великих містах часто не дозволяє нам мати достатньо харчових волокон. У цьому випадку допоможуть харчові добавки та харчові продукти, як - от відрубка, насіння льону, свіжі фрукти, овочі та зелень.
Окрім вживання клітковину, важливо пити достатньо чистої води, не рахуючи чаю, кави і навіть соку. Саме чиста вода без будь-яких добавок може поліпшити виведення токсинів та оновлення клітин.
Клітковина — джерела
Рекордсмени за вмістом клітковини - відрубай різні зернові культури. У них міститься 40-45 г харчових волокон на 100 грамів. Саме в оболонці насіння рожі, пшениці, вівса та інших злаків міститься на 40% більше волокон, ніж у самих зорнах. Крім того, вони багаті на такі продукти:
- Насіння льону 25-30г
- Гриби сухих 20-25г
- сухофрукти 12-15г
- З цільного зерна - гречка, кіно, вівес 10-15г
- бобові культури 9-13г
- ягоди 5-8
- фрукти і овочі 4-5
Користь та особливості застосування
Медики погоджуються, що вживання достатньої кількості харчових волокон може продовжити молодість і зберегти добре здоров’я до глибокої старості. Сформувати нову норму харчування неважко, і це дуже позитивно впливає на здоров’я.
З усіма вищезгаданими властивостями, клітинка багата на вітаміни та мікроелементи у природній формі, а особливо на вітаміни групи В, а також харчові волокна є добрим поживним середовищем для корисних мікроорганізмів, які населяють ЖКТ.
Перелічимо корисні властивості рослинних волокон, які додані наукою і практикою:
- Покращення травлення і перистальтики кишечника
- Профілактика запорів, нормалізація кишкової мікрофлори
- Виведення токсинів і залишків їжі
- Зниження апетиту і допомога при нормалізації ваги
- Профілактика хронічних спалахів, які можуть бути причиною ендокринних розладів, онкології, серцево-судистих захворювань.
- Підвищення активності мозку
- Покращення обміну речовин
Однак слід пам’ятати, що харчові волокна сприяють утворенню не лише токсинів, але й корисних речовин. Наприклад, клітини можуть бути більш активні, ніж залізо, кальцій та цинк. Тому не рекомендуємо одночасно використовувати харчові волокна та комплекси, які містять мінерали.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку