Магній та його функції
Мінерал магній належить до групи макроелементів та її концентрація в організмі людини становить від 0.01 до 0.09 % маси тіла. Це досить значний вміст, якщо порівняти з мікроелементами (0,001-0,00009%) та ультрамікроелементами (0,000001-0,000009%).
Магній - незамінний учасник більш ніж 300 ферментних реакцій, у тому числі синтезу білків, жирів і вуглеводів. Він необхідний для здорового ліпідного обміну, засвоєння інших мінералів та вітамінів із їжі. Цей мінерал регулює вміст холестерину в крові та знижує його при надлишку.
Разом з кальцієм та фосфором, магній входить до складу кісткової тканини. Від повноцінного засвоєння даного мінералу залежить також засвоєння кальцію, що при комплексному розгляді впливає на здоров'я та міцність кісток.
Даний макроелемент має стимулюючу дію на перистальтику кишечника, сприяє хорошому відтоку жовчі. Завдяки своїм спазмолітичним і судинорозширювальним властивостям магній рекомендують при підвищеній нервовій збудливості, тривожності, емоційному перенапрузі. Це природний антистресовий препарат, який дає відмінний ефект разом із вітамінами групи В при розладах нервової системи.
Перелічимо коротко основні властивості Mg:
- незамінний компонент метаболізму
- знімає спазми та розширює судини
- знижує рівень холестерину
- покращує виведення жовчі та перистальтику кишечника
- знімає нервову перенапругу, корисний для ЦНС
- зміцнює кістки
Форми магнію
- Глюконат – з'єднання з амінокислотою гліцином. Випускається у формі таблеток або порошку, добре засвоюється та перетравлюється. З усіх форм мінералу Mg, надає найкращу седативну дію та знімає запалення.
- Цитрат випускають також у сипучому вигляді та в таблетках. Має прекрасну біодоступність, покращує перистальтику ШКТ, корисний при запорах, передменструальному синдромі, розслаблює нервову систему.
- Оксид має меншу біодоступність, порівняно з першими двома формами. Це найбільш поширений різновид Mg, але через її погану засвоюваність потрібно збільшувати дозу, що може призводити до розладів ШКТ.
- Карбонат – магнієва сіль вугільної кислоти. Відрізняється легким проносним ефектом, покращує перистальтику. Відзначається також противиразковий ефект карбонату магнію, тому він рекомендований при гастроезофагіт, дуоденіті, панкреатиті, гастриті та інших хворобах шлунково-кишкового тракту.
Рекомендовані дози Mg від 300 до 500 мг на добу для дорослих та 150-300 мг для дітей залежно від віку.
У яких продуктах міститься?
- цільні зерна, висівки
- горіхи, бобові
- капуста, щавель
- сливи, абрикоси, ягоди
- молоко
- печінка, червоне м'ясо
- молюски та креветки
Дефіцит магнію призводить до слабкості та швидкої перевтоми, розладів ЦНС, утворення конкрементів (каменів у сечовому міхурі) та дегенеративних змін кишечника.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку