Цинк – про що говорять останні дослідження?
Цинк - один з найважливіших мінералів для підтримки імунітету. Він входить до складу білків і гормонів і бере участь в утворенні більш як 300 ферментів. Дефіцит цинку робить організм уразливим до інфекцій, погіршує стан шкіри та волосся, порушує метаболічний баланс.
Цинк важливий для здорового зростання всіх тканин у дітей, при статевому дозріванні хлопчиків та дівчаток у підлітковому віці, а також відповідає за формування сперматозоїдів у дорослих чоловіків та еректильну функцію. Цей мінерал допомагає також підтримувати баланс гормону естрогену у жінок та сприяє нормальному функціонуванню ШКТ.
У яких продуктах міститься?
Цинк не синтезується всередині організму і надходить до нас лише з харчових джерел. Вагітні жінки та чоловіки повинні вживати 15 мг цинку на добу, жінки – 12 мг. Рекордсмен за вмістом мікроелемента - м'ясо устриць (60мг Zn на 100г). Інші продукти, багаті на цинк:
- печінка (15мг на 100г)
- червоне м'ясо (9мг на 100г)
- кунжут, кедрові горіхи (7,6мг на 100г)
- насіння гарбуза (7,6мг на 100г)
- висівки пшеничні (7мг на 100г)
- мигдаль (3,6мг на 100г)
- чорний шоколад (3мг на 100г)
- гречана та вівсяна крупа (2,5мг на 100г)
Роль цинку в організмі
Останні дослідження доводять найважливішу роль цинку при лікуванні та профілактиці багатьох захворювань:
1. Зміцнення кісток та хрящів. Мікроелемент бере участь у формуванні колагенового матриксу та обмінних процесах усередині кісток. Іони цинку збагачують фосфати кальцію, які є матеріалом-заповнювачем кісткової тканини, сприяючи її регенерації. Порушення гомеостазу металів може призводити до запалень та дегенеративних змін у хрящах та суглобах. Попередні оглядові дослідження показують можливий вплив міді та цинку на регенерацію хрящової тканини.
2. Здоров'я серця та судин. Zn відіграє роль сигнальної молекули, що передає імпульси іншим молекулярним механізмам серцево-судинної системи. Зв'язок між дефіцитом цинку та порушенням функцій серця та судин доведено фундаментальними клінічними дослідженнями.
3. Здоров'я мозку та нервової системи. У клітинах мозку та ЦНС цинк присутній у вигляді іонів. Він бере участь у нейрогенезі, формує імунну відповідь, підтримує гомеостаз та працює як антиоксидант. Крім того, цей мінерал активізує ферменти, які беруть участь у метаболізмі нейронів, регулюючи їх активність та пластичність. Дослідження показують, що нестача цинку призводить до зниження когнітивних функцій, депресій, нейродегенеративних змін та окислювального стресу. При цьому надмірне накопичення цього мінералу в клітинах мозку та ЦНС призводить до загибелі нейронів та нейротоксичності.
4. Профілактика респіраторних захворювань. Цинк стимулює захисні механізми бронхо-легеневої системи, чинить антиоксидантну дію, інгібує запалення. Регулює жировий обмін та імунну реакцію.
Цинк для шкіри та волосся
Оскільки цей мінерал бере участь у формуванні колагену, це стосується не лише кісток, а й інших сполучних тканин, у тому числі шкіри та волосся. Цинк можна сміливо називати мінералом краси, бо він:
- зміцнює волосяні цибулини, сприяє росту волосся
- забезпечує профілактику сивини
- запобігає ламкості волосся та схильності до сечіння
- регулює виділення шкірного жиру, запобігає себореї, акне та іншим проблемам.
- перешкоджає запальним процесам на шкірі, сприяє регенерації
- допомагає кращому загоєнню ран
- як антиоксидант бореться з передчасним старінням
Дефіцит цинку
Розглянувши роль цинку для здоров'я, ми бачимо, як важливо підтримувати його баланс в організмі. Дефіцит може призвести до серйозних наслідків: лущення шкіри, зниження імунітету, поганого загоєння ран, загальної слабкості, депресії, погіршення нюху та почуття смаку.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку