Вітаміни для росу волосся: топ-5 кращих
Для підтримки краси необхідно підживлювати організм зсередини. Здорової та сяючої зовнішності неможливо досягти лише зовнішніми косметичними засобами. Тому, варто звернути увагу на вітаміни та мінерали, які стануть для вас надійними помічниками у підтримці краси на довгі роки.
Поговоримо сьогодні про красу волосся: як зберегти волосся здоровим і сяючим, а також забезпечити його максимальне зростання?
Багато жінок помічають, що навіть дорогі шампуні, маски та косметичні процедури не забезпечують стабільного здоров'я та росту волосся. Тому потрібно діяти зсередини назовні, приймаючи вітаміни, які здатні суттєво прискорити ріст волосся та надати їм сяючого вигляду.
5 найпотужніших і дієвих нутрієнтів для волосся:
1. Вітаміни групи В. Серед усіх вітамінів цієї групи слід виділити вітаміни краси біотин та В6. Вони необхідні для побудови, росту та обміну білків, допомагають формуванню нових волосяних цибулин та збільшенню густоти волосся. Ці нутрієнти також корисні здоров'ю м'язів, зростання нігтів і сяйва шкіри.
Вітаміни групи В краще приймати не окремо, а комплексно - це посилюватиме їх дію. Люди з дефіцитом вітаміну В6 мають проблеми з виробленням білків і, зокрема, колагену. А оскільки саме колаген запобігає розшаровуванню лусочок волосся і робить його більш еластичними, то вітамін В6 нам абсолютно необхідний! Багаті біотином такі продукти: арахіс, мигдаль, дріжджі, злаки, гриби та ін., вітаміном В6 – горіхи волоські та фундук, злаки, картопля, шпинат, помідори, боби, морква.
2. Вітамін С допомагає формуванню колагену, що входить до складу волосся. Також цей нутрієнт живить волосяну цибулину та захищає волосся від механічних пошкоджень. Вітамін С також є антиоксидантом, що нейтралізує вільні радикали. Він допомагає всім тканинам організму стає більш здоровими, сяючими, попереджаючи зморшки і передчасне старіння. У природному вигляді вітамін С є у багатьох фруктах та ягодах, а рекордсмен за його змістом – шипшина.
3. Мідь. Мікроелемент, який потрібний організму в дуже малих кількостях, але його роль при формуванні ферментів та білків є вкрай важливою. При дефіциті міді кінчики волосся більше схильні до розщеплення. Природним джерелом міді є печінка, какао, цілісні зерна, морепродукти, авокадо, а також хлорофіл – рослинний пігмент, який забарвлює листя у зелений колір.
4. Кремній. Забезпечує міцність волосся та нігтів. Якщо вам необхідно, щоб волосся стало більш еластичним і не ламалося, особливо на кінчиках, необхідно включати в свій раціон кремній. Джерелами його є абрикоси, банани, інжир, бобові, цільне зерно, кукурудза.
5. Цинк. Цей мінерал формує ферменти, які допомагають організму вирощувати білки. Якщо у вас випадає волосся, то причиною цього може бути дефіцит цинку. Харчові продукти, в яких багато цинку, це боби, горіхи, шоколад, цілісні зерна, морепродукти.
Всі ці вітаміни можна отримувати з їжі, якщо зробити свій раціон харчування повноцінним та збалансованим. Дієтичні добавки та мультивітамінні комплекси допоможуть усунути дефіцит необхідних волоссю нутрієнтів. Це особливо актуально в періоди, коли організм піддається великим фізичним і емоційним стресам і ми не в змозі усунути дефіцит поживних речовин лише за допомогою раціону харчування.
Окремо слід зазначити дієтичні добавки з колагеном. Вони дуже популярні і використовуються не тільки для посилення росту волосся, але і для збереження молодості шкіри, зміцнення нігтів, кісток та суглобів. Але через проблеми із травленням, наприклад, при зниженій кислотності шлунка, колаген може не засвоюватися. Різні типи колагену можуть мати різну біодоступність і реакція травної системи на них також може бути різною. Тому слід відповідально підходити до вибору колагену, уважно вивчити його тип і джерело походження, а також проконсультуватися з дієтологом.
- Новинка - медичний термометр без ртутіЗустрічайте новинку – медичний скляний рідинний термометр без ртуті!
- Знижки до 50% на медичну технікуУ нашому інтернет-магазині діють новорічні знижки до 50% на медичну техніку